KONST / Litografier / Färglitografi 16044352
nr 1604 4352
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Paris 1965. Signerad, färglitografi, ngt blekt. Bär dedikation. Bildmått: ca 40x24 cm, yttermått inklusive ram: 73x52 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 11 mars 2024
kl 19:57:19
100 kr
300 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)