KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14003188
nr 1400 3188
Charlotte Wahlström
(1849-1924), Sverige
Oljemålning, Signerad, skogsmotiv. Olja på duk, 66x46cm, yttermått inklusive ram: 71x53cm
Kondition: lös ram, färgbortfall
Charlotte Wahlström, svensk målare född 1849, död 1924.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 31 maj 2021
kl 19:41:13
1.600 kr
1.600 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
Charlotte Wahlström
Läs mer om Charlotte Wahlström