KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7884270
nr 788 4270
Lennart Rosensohn
(1918-1994), Sverige
Akvarell, Lennart Rosensohn (1918-1994), 'Den brinande busken', signerad 1971, bladets mått: 23x20
Lennart Rosensohn, född 1918 i Malmö, död 1994, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
700 kr
måndag 29 oktober 2012
kl 18:21:50
29/10 16:16:02
Lennart Rosensohn
Läs mer om Lennart Rosensohn