KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12994364
nr 1299 4364
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pingvin, 1982. Signerad, numrerad EA II/III, Haskel189, etsning och handkolorering. Oramat löst blad, ca 22x21 cm
Utrop:
1.200 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 6 januari 2020
kl 20:01:34
800 kr
900 kr
1.200 kr
1.400 kr
6
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
6
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander