KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13534179
nr 1353 4179
William Gislander
(1890-1937), Sverige
Oljemålning, Gräsand med ungar. Signerad, daterad 1929. Olja på duk, 89x133 cm
William Gislander, svensk målare född 1890, död 1937.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 12 oktober 2020
kl 20:12:05
300 kr
500 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
William Gislander
Läs mer om William Gislander