KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14052003
nr 1405 2003
Hertha Olivet
(1904-1987), Sverige
"Päron och Cyklamen". Signerad, akvarell, 38x55 cm, yttermått inklusive ram: 53x70 cm
Hertha Olivet, svensk bildkonstnär född 1904 i Rothehutte, Tyskland, död 1987 i Lidingö.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:31:43
20/6 22:20:20
20/6 22:25:25
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Hertha Olivet
Läs mer om Hertha Olivet