KONST / Litografier / Färglitografi 14332016
nr 1433 2016
Björn Lindroth
(1931-1999), Sverige
"Båt med segel". Signerad, färglitografi, EA-upplaga. Proveniens: Monark-Crescents samling, Varberg. Inköpt Konstfrämjandet 1988. Bildmått: ca 51x72 cm, yttermått inklusive ram: 67x86 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 22 november 2021
kl 19:40:20
450 kr
600 kr
700 kr
900 kr
900 kr
900 kr (Budbetjänt)
22 nov
Björn Lindroth
Läs mer om Björn Lindroth