KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Karikatyrteckning 6456002
*
nr 645 6002
Al Bergström
(1910-1975), Sverige
Karikatyrteckning, Al Bergström (1910-1975), New York, 1947, föreställande Ingrid Bergman. Dedikation och autograf av Ingrid Bergman. Blandteknik, Bladstorlek 49x35
Al Bergström, född 1910, död 1975, svensk karikatyrtecknare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juni 2010
kl 19:25:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/6 23:52:54
1
700 kr
13/6 15:08:22
2
1.600 kr
13/6 20:01:36
2
Vinnande bud
14/6 15:46:00
3
1.500 kr
14/6 15:46:36
3
2.500 kr
- Konstnär/Designer
Al Bergström
Al Bergström, född 1910, död 1975, svensk karikatyrtecknare.
Läs mer om Al Bergström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller al bergström blandteknik karikatyrteckning new york svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52
-
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:00
*
Al Bergström
Al Bergström, född 1910, död 1975, svensk karikatyrtecknare.
Läs mer om Al Bergström
nr 645 6002
Al Bergström
(1910-1975), Sverige
Karikatyrteckning, Al Bergström (1910-1975), New York, 1947, föreställande Ingrid Bergman. Dedikation och autograf av Ingrid Bergman. Blandteknik, Bladstorlek 49x35
Al Bergström, född 1910, död 1975, svensk karikatyrtecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 juni 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/6 23:52:54 | 1 | 700 kr |
13/6 15:08:22 | 2 | 1.600 kr |
13/6 20:01:36 | 2 | Vinnande bud |
14/6 15:46:00 | 3 | 1.500 kr |
14/6 15:46:36 | 3 | 2.500 kr |
- Konstnär/Designer
Al Bergström
Al Bergström, född 1910, död 1975, svensk karikatyrtecknare.Läs mer om Al Bergström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller al bergström blandteknik karikatyrteckning new york svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52 -
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:00