KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12994358
*
nr 1299 4358
Philip von Schantz
(1928-1998), Sverige
Etsning, Rovor. Signerad, numrerad 25/80, daterad 1980. Motivet: 41x50 cm
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2020
kl 20:52:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/1 19:36:49
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Philip von Schantz
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Läs mer om Philip von Schantz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik philip von schantz rovor svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9120 Etsning
Einar Norlin. Signerad, numrerad 99/260, Akterskep..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:30
-
9154 Etsning
Graff. Signerad. Bildmått: 29x43 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:38
-
2010 Etsning
Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:33
-
2009 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:53
-
9001 Etsning
Leonore Fini. Signerad, numrerad EA. Bildmått: 41x..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:25
-
9314 Etsning
Louis Sparre (1863-1964), Sverige. Signerad, Fårös..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:37
*
Philip von Schantz
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Läs mer om Philip von Schantz
nr 1299 4358
Philip von Schantz
(1928-1998), Sverige
Etsning, Rovor. Signerad, numrerad 25/80, daterad 1980. Motivet: 41x50 cm
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/1 19:36:49 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Philip von Schantz
Philip von Schantz, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.Läs mer om Philip von Schantz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik philip von schantz rovor svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9120 Etsning
Einar Norlin. Signerad, numrerad 99/260, Akterskep..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:30 -
9154 Etsning
Graff. Signerad. Bildmått: 29x43 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:38 -
2010 Etsning
Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 18:33
-
2009 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:53 -
9001 Etsning
Leonore Fini. Signerad, numrerad EA. Bildmått: 41x..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:25 -
9314 Etsning
Louis Sparre (1863-1964), Sverige. Signerad, Fårös..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:37