KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14401010
*
nr 1440 1010
MÃ¥rten Andersson
(1934-2017), Sverige
Signerad, blandteknik, daterad 1958, Önskebrunn, 34x26, yttermått inklusive ram: 50x41 cm
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Följerätt
Utrop:
7.500 kr
Såld:
6.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 december 2021
kl 20:31:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 15:40:20
1
Vinnande bud
15/12 15:41:23
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Andersson
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Läs mer om MÃ¥rten Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik mårten andersson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg önskebrunn
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:14
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:28
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:04
-
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:40
-
4140 Blandteknik
Ferdinand Boberg (1860-1946), Sverige, "Stigbergsg..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:15
*
MÃ¥rten Andersson
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Läs mer om MÃ¥rten Andersson
nr 1440 1010
MÃ¥rten Andersson
(1934-2017), Sverige
Signerad, blandteknik, daterad 1958, Önskebrunn, 34x26, yttermått inklusive ram: 50x41 cm
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 7.500 kr |
Såld: | 6.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/12 15:40:20 | 1 | Vinnande bud |
15/12 15:41:23 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Andersson
MÃ¥rten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.Läs mer om MÃ¥rten Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik mårten andersson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg önskebrunn
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:14 -
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:28 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:04 -
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:40 -
4140 Blandteknik
Ferdinand Boberg (1860-1946), Sverige, "Stigbergsg..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:15