KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13242069
*
nr 1324 2069
Alfred Collin
(1880-1944)
Oljemålning, Alfred Collin (1880-1944), Bränningar vid Gluppö, Bohuslän. Signerad A Collin. Olja på pannå, 75x120 cm
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 maj 2020
kl 20:54:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/4 21:02:37
1
1.000 kr
4/5 20:10:03
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alfred Collin
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
Läs mer om Alfred Collin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred collin bohuslän bränningar vid gluppö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer
-
9233 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Bro"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:17
-
9267 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Byggn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9189 Oljemålning
Albert Krüger (1885-1965), Sverige. "Viks fiskeläg..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:06
-
9161 Oljemålning
Alexander Langlet (1870-1953), Sverige. Karoliner...//
Aktuellt bud: 3.800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:37
-
9063 Oljemålning
Arne Tegelman (1907-1981), Sverige. Signerad, sege..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:43
-
1020 Oljemålning
Ã…se Christian Danell (f. 1944), Sverige. Nakenstud..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:41
*
Alfred Collin
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
Läs mer om Alfred Collin
nr 1324 2069
Alfred Collin
(1880-1944)
Oljemålning, Alfred Collin (1880-1944), Bränningar vid Gluppö, Bohuslän. Signerad A Collin. Olja på pannå, 75x120 cm
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/4 21:02:37 | 1 | 1.000 kr |
4/5 20:10:03 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alfred Collin
Alfred Collin, svensk bildkonstnär född i Falun 1880, död 1944.Läs mer om Alfred Collin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred collin bohuslän bränningar vid gluppö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer
-
9233 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Bro"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:17 -
9267 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Byggn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9189 Oljemålning
Albert Krüger (1885-1965), Sverige. "Viks fiskeläg..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:06
-
9161 Oljemålning
Alexander Langlet (1870-1953), Sverige. Karoliner...//
Aktuellt bud: 3.800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:37 -
9063 Oljemålning
Arne Tegelman (1907-1981), Sverige. Signerad, sege..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:43 -
1020 Oljemålning
Ã…se Christian Danell (f. 1944), Sverige. Nakenstud..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:41