KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14103094
*
nr 1410 3094
Toralf Jergill
(1900-1995), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 60x48 cm, yttermått inklusive ram: 73x62 cm
Toralf (Torleif) Jergill, svensk bildkonstnär född 1900, död 1995.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 augusti 2021
kl 19:19:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/8 11:25:47
1
300 kr
8/8 18:23:18
2
350 kr
9/8 18:30:37
3
Vinnande bud
9/8 19:14:35
2
450 kr
9/8 19:14:35
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Toralf Jergill
Toralf (Torleif) Jergill, svensk bildkonstnär född 1900, död 1995.
Läs mer om Toralf Jergill
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben sverige toralf jergill
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:49
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:55
*
Toralf Jergill
Toralf (Torleif) Jergill, svensk bildkonstnär född 1900, död 1995.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Toralf Jergill
nr 1410 3094
Toralf Jergill
(1900-1995), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 60x48 cm, yttermått inklusive ram: 73x62 cm
Toralf (Torleif) Jergill, svensk bildkonstnär född 1900, död 1995.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/8 11:25:47 | 1 | 300 kr |
8/8 18:23:18 | 2 | 350 kr |
9/8 18:30:37 | 3 | Vinnande bud |
9/8 19:14:35 | 2 | 450 kr |
9/8 19:14:35 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Toralf Jergill
Toralf (Torleif) Jergill, svensk bildkonstnär född 1900, död 1995.Läs mer om Toralf Jergill
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben sverige toralf jergill
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:49 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:55