KONST / Litografier / Serigrafi 11709160
nr 1170 9160
Nils Kölare
(1930-2007), Sverige
Serigrafi, Signerad, numrerad 90/90, daterad -90, motivet: 42x35 cm
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 19 mars 2018
kl 18:47:20
450 kr
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
19 mar
Nils Kölare
Läs mer om Nils Kölare