KONST / Litografier / Färglitografi 8616008
*
nr 861 6008
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Färglitografi , Endre Nemes (1909-1985), 29/150, motivet: 23x17
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2013
kl 18:19:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 17:19:11
1
500 kr
25/11 15:29:01
2
900 kr
25/11 15:46:14
1
700 kr
25/11 15:46:28
1
1.000 kr
25/11 16:49:43
2
1.300 kr
25/11 17:02:11
1
1.200 kr
25/11 17:02:36
1
1.500 kr
25/11 18:10:11
2
1.600 kr
25/11 18:14:35
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Endre Nemes
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Läs mer om Endre Nemes
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: endre nemes färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49
-
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:16
*
Endre Nemes
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Läs mer om Endre Nemes
nr 861 6008
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Färglitografi , Endre Nemes (1909-1985), 29/150, motivet: 23x17
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/11 17:19:11 | 1 | 500 kr |
25/11 15:29:01 | 2 | 900 kr |
25/11 15:46:14 | 1 | 700 kr |
25/11 15:46:28 | 1 | 1.000 kr |
25/11 16:49:43 | 2 | 1.300 kr |
25/11 17:02:11 | 1 | 1.200 kr |
25/11 17:02:36 | 1 | 1.500 kr |
25/11 18:10:11 | 2 | 1.600 kr |
25/11 18:14:35 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Endre Nemes
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Endre Nemes
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: endre nemes färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09 -
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49 -
3200 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:16