GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 12189156
nr 1218 9156
Bengt Böckman
(1926-2014), Sverige
Vas, Edgar Böckman, Sverige. Keramik, monogramsignerad EB. Höjd: 22
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 19 november 2018
kl 18:17:26
1.100 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
19 nov
Retro (50/60-tal)
Läs mer om Retro (50/60-tal)
Bengt Böckman
Läs mer om Bengt Böckman
Tilgman Keramik