KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13095228
*
nr 1309 5228
Akvarell
Oidentifierad konstnär. "Norrpada". Signerad Tingström, daterad -91. Motivet: 8x57 cm
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 20:26:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 17:29:24
1
100 kr
24/2 20:09:35
2
300 kr
24/2 20:12:12
3
350 kr
24/2 20:14:02
2
500 kr
24/2 20:16:38
3
600 kr
24/2 20:20:15
3
700 kr
24/2 20:21:33
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:45
*
Akvarell
nr 1309 5228
Akvarell
Oidentifierad konstnär. "Norrpada". Signerad Tingström, daterad -91. Motivet: 8x57 cm
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/2 17:29:24 | 1 | 100 kr |
24/2 20:09:35 | 2 | 300 kr |
24/2 20:12:12 | 3 | 350 kr |
24/2 20:14:02 | 2 | 500 kr |
24/2 20:16:38 | 3 | 600 kr |
24/2 20:20:15 | 3 | 700 kr |
24/2 20:21:33 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:45