KONST / Litografier / Färglitografi 13835005
nr 1383 5005
Malcolm Morley
(1931-2018), Storbritannien
Färglitografi, Signerad, numrerad 76/100, daterad 1974. Oramat löst blad, 75x104 cm
Malcolm Morley, brittisk-amerikansk bildkonstnär född 1931, död 2018.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
måndag 8 mars 2021
kl 18:48:04
6/3 12:52:28
Malcolm Morley
Läs mer om Malcolm Morley