KONST / Litografier / Färglitografi 11707564
*
nr 1170 7564
Hans Viksten
(1926-1987), Sverige
Färglitografi, Satelliter, signerad och numrerad 38/50, signerad, motivet: 55x43
Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 mars 2018
kl 19:05:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/3 10:20:13
1
Vinnande bud
- Tema
19 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans viksten litografi litografier litografiskt blad satelliter svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28
*
Hans Viksten
Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.
Läs mer om Grafik
nr 1170 7564
Hans Viksten
(1926-1987), Sverige
Färglitografi, Satelliter, signerad och numrerad 38/50, signerad, motivet: 55x43
Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/3 10:20:13 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
19 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans viksten litografi litografier litografiskt blad satelliter svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28