KONST / Litografier / Blandteknik 12994338
*
nr 1299 4338
Gérard Titus-Carmel
(f. 1942), Frankrike
Blandteknik, "Monument á la métode". Signerad, daterad 1971, numrerad 62/100. Bladets mått: ca 54x74 cm
Kondition: kasetten skadad
Gérard Titus-Carmel, fransk bildkonstnär född 1942.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2020
kl 18:24:03
- Konstnär/Designer
Gérard Titus-Carmel
Gérard Titus-Carmel, fransk bildkonstnär född 1942.
Läs mer om Gérard Titus-Carmel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blandteknik europa frankrike fransk franska franskt gérard titus-carmel litografier
-
9210 Blandteknik
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:49
-
9273 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -84, Pol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:14
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:47
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:50
-
9361 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, blandteknik, dater..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:54
-
9360 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, daterad -55, Hötor..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:18
*
Gérard Titus-Carmel
Kondition: kasetten skadad
Gérard Titus-Carmel, fransk bildkonstnär född 1942.
Läs mer om Gérard Titus-Carmel
nr 1299 4338
Gérard Titus-Carmel
(f. 1942), Frankrike
Blandteknik, "Monument á la métode". Signerad, daterad 1971, numrerad 62/100. Bladets mått: ca 54x74 cm
Kondition: kasetten skadad
Gérard Titus-Carmel, fransk bildkonstnär född 1942.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2020 |
- Konstnär/Designer
Gérard Titus-Carmel
Gérard Titus-Carmel, fransk bildkonstnär född 1942.Läs mer om Gérard Titus-Carmel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blandteknik europa frankrike fransk franska franskt gérard titus-carmel litografier
-
9210 Blandteknik
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:49 -
9273 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -84, Pol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:14 -
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:47
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:50 -
9361 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, blandteknik, dater..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:54 -
9360 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, daterad -55, Hötor..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:18