KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14235611
*
nr 1423 5611
Ingemar Tingström
(1922-2010), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 66. Olja på pannå, 19x34cm, yttermått inklusive ram: 25x41cm
Ingemar Tingström, svensk bildkonstnär född 1922, död 2010.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 oktober 2021
kl 19:44:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/10 12:24:23
1
200 kr
4/10 19:34:46
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ingemar Tingström
Ingemar Tingström, svensk bildkonstnär född 1922, död 2010.
Läs mer om Ingemar Tingström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ingemar tingström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Ingemar Tingström
Ingemar Tingström, svensk bildkonstnär född 1922, död 2010.
Läs mer om Ingemar Tingström
nr 1423 5611
Ingemar Tingström
(1922-2010), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 66. Olja på pannå, 19x34cm, yttermått inklusive ram: 25x41cm
Ingemar Tingström, svensk bildkonstnär född 1922, död 2010.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/10 12:24:23 | 1 | 200 kr |
4/10 19:34:46 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ingemar Tingström
Ingemar Tingström, svensk bildkonstnär född 1922, död 2010.Läs mer om Ingemar Tingström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ingemar tingström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30