KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13117323
*
nr 1311 7323
Gustaf Adolf Fahle
(1906-1989), Sverige
Oljemålning, Gustaf Adolf Fahle (1906-1989), Fiskebod, Signerad. Olja på pannå, 32x39 cm
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 mars 2020
kl 18:28:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 21:47:43
1
100 kr
2/3 18:22:00
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gustaf Adolf Fahle
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk målare.
Läs mer om Gustaf Adolf Fahle
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskebod gustaf adolf fahle olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:30
*
Gustaf Adolf Fahle
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk målare.
Läs mer om Gustaf Adolf Fahle
nr 1311 7323
Gustaf Adolf Fahle
(1906-1989), Sverige
Oljemålning, Gustaf Adolf Fahle (1906-1989), Fiskebod, Signerad. Olja på pannå, 32x39 cm
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/2 21:47:43 | 1 | 100 kr |
2/3 18:22:00 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gustaf Adolf Fahle
Gustaf Adolf Fahle, född 1906 i Norrköping, död 1989, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Gustaf Adolf Fahle
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskebod gustaf adolf fahle olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:30