KONST / Ramar / Ram 10188598
*
nr 1018 8598
Ram
1800-tal, ramens innermått: 27, 5x23
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 februari 2016
kl 18:02:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/2 15:26:24
1
100 kr
11/2 20:44:21
2
150 kr
13/2 20:06:24
3
200 kr
14/2 01:04:01
2
350 kr
14/2 11:40:40
3
300 kr
14/2 11:40:40
2
350 kr (Budbetjänt)
14/2 11:42:02
3
400 kr
14/2 13:44:24
4
Vinnande bud
15/2 17:50:25
5
500 kr
15/2 17:50:25
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:04
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:50
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:02
*
Ram
Läs om budbetjänten
nr 1018 8598
Ram
1800-tal, ramens innermått: 27, 5x23
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/2 15:26:24 | 1 | 100 kr |
11/2 20:44:21 | 2 | 150 kr |
13/2 20:06:24 | 3 | 200 kr |
14/2 01:04:01 | 2 | 350 kr |
14/2 11:40:40 | 3 | 300 kr |
14/2 11:40:40 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
14/2 11:42:02 | 3 | 400 kr |
14/2 13:44:24 | 4 | Vinnande bud |
15/2 17:50:25 | 5 | 500 kr |
15/2 17:50:25 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:04 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:50 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:02