KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13535344
*
nr 1353 5344
Axel Törneman
(1880-1925), Sverige
Etsning, Axel Törneman (1880-1925), Madonna. Ej signerad. Ej signerad. Motivet: 32x25 cm
Axel Törneman, svensk konstnär född 1880, död 1925.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 oktober 2020
kl 20:32:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/10 13:55:51
1
100 kr
9/10 21:14:08
2
500 kr
10/10 11:53:17
3
400 kr
10/10 11:53:17
2
450 kr (Budbetjänt)
12/10 20:26:37
3
500 kr
12/10 20:26:37
2
500 kr (Budbetjänt)
12/10 20:26:57
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel törneman ej signerad etsning etsningar grafik madonna
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhuskanalen. Signerad. Bildm..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:57
*
Axel Törneman
Axel Törneman, svensk konstnär född 1880, död 1925.
Läs om budbetjänten
nr 1353 5344
Axel Törneman
(1880-1925), Sverige
Etsning, Axel Törneman (1880-1925), Madonna. Ej signerad. Ej signerad. Motivet: 32x25 cm
Axel Törneman, svensk konstnär född 1880, död 1925.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/10 13:55:51 | 1 | 100 kr |
9/10 21:14:08 | 2 | 500 kr |
10/10 11:53:17 | 3 | 400 kr |
10/10 11:53:17 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
12/10 20:26:37 | 3 | 500 kr |
12/10 20:26:37 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
12/10 20:26:57 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel törneman ej signerad etsning etsningar grafik madonna
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhuskanalen. Signerad. Bildm..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:57