KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouche 7542050
*
nr 754 2050
Gouche
6 delar, på rispapper, Kina
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2012
kl 17:37:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 17:12:25
1
200 kr
22/4 21:17:08
2
200 kr
22/4 21:17:27
2
250 kr
22/4 21:28:38
3
400 kr
22/4 21:51:35
2
350 kr
23/4 12:42:08
4
500 kr
23/4 17:21:06
5
500 kr
23/4 17:21:22
5
550 kr
23/4 17:32:17
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien gouche kina kinesisk kinesiskt rispapper vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
*
Gouche
nr 754 2050
Gouche
6 delar, på rispapper, Kina
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/4 17:12:25 | 1 | 200 kr |
22/4 21:17:08 | 2 | 200 kr |
22/4 21:17:27 | 2 | 250 kr |
22/4 21:28:38 | 3 | 400 kr |
22/4 21:51:35 | 2 | 350 kr |
23/4 12:42:08 | 4 | 500 kr |
23/4 17:21:06 | 5 | 500 kr |
23/4 17:21:22 | 5 | 550 kr |
23/4 17:32:17 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien gouche kina kinesisk kinesiskt rispapper vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14