KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303267
nr 1430 3267
Julia Samuelsson
(1892-1968), Sverige
Oljemålning, Kor på stig. Kopia efter Edv Berg. Olja på duk: 53x84 cm. Ej signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 76x105 cm
Julia Samuelsson, svensk bildkonstnär född 1892, död 1968.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 8 november 2021
kl 18:06:50
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
Julia Samuelsson
Läs mer om Julia Samuelsson