KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13395583
nr 1339 5583
Lennart Rosensohn
(1918-1994), Sverige
Oljemålning, Modell. Signerad, daterad 1947. Olja på duk, 998x54 cm
Lennart Rosensohn, född 1918 i Malmö, död 1994, svensk målare och grafiker.
måndag 3 augusti 2020
kl 19:33:12
Lennart Rosensohn
Läs mer om Lennart Rosensohn