KONST / Litografier / Färglitografi 14332092
*
nr 1433 2092
Albert Johansson
(1926-1998), Sverige
Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi, bildmått: bildmått: 44,5x59cm, yttermått inklusive ram: 64x76cm
Albert Johansson, svensk målare född 1926, död 1998.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 november 2021
kl 18:52:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 15:50:27
1
Vinnande bud
- Tema
22 nov
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Slas Stig Claesson, Corneille, Lena Cronqvist, Erland Cullberg, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö E ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Albert Johansson
Albert Johansson, svensk målare född 1926, död 1998.
Läs mer om Albert Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert johansson ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige épreuve d’artiste
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28
*
Albert Johansson
Albert Johansson, svensk målare född 1926, död 1998.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Albert Johansson
nr 1433 2092
Albert Johansson
(1926-1998), Sverige
Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi, bildmått: bildmått: 44,5x59cm, yttermått inklusive ram: 64x76cm
Albert Johansson, svensk målare född 1926, död 1998.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/11 15:50:27 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
22 nov
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Slas Stig Claesson, Corneille, Lena Cronqvist, Erland Cullberg, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö E ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Albert Johansson
Albert Johansson, svensk mÃ¥lare född 1926, död 1998.Läs mer om Albert Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert johansson ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige épreuve d’artiste
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28