KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11176003
nr 1117 6003
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, Lars Norrman (1915-1979), Regatta, 34x42 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
3.800 kr
måndag 3 juli 2017
kl 19:10:37
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
2.800 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
3.600 kr
3.600 kr
3.600 kr (Budbetjänt)
3 jul
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman