KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13442472
nr 1344 2472
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Etsning, Signerad, "Kornhamnstorg Stockholm". Motivet: 27x20cm
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
måndag 31 augusti 2020
kl 20:31:40
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon