KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16107307
*
nr 1610 7307
MÃ¥rten Eskil Winge
(1825-1896), Sverige
"Brita". Signerad, daterad Hardanger -84. Akvarell, bildmått: 14x10 cm, yttermått inklusive ram: 32x28 cm
Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2024
kl 20:58:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 17:45:36
1
900 kr
30/3 10:48:46
2
350 kr
30/3 10:48:47
1
400 kr (Budbetjänt)
30/3 10:48:52
2
450 kr
30/3 10:48:52
1
500 kr (Budbetjänt)
30/3 10:48:54
2
600 kr
30/3 10:48:54
1
700 kr (Budbetjänt)
30/3 10:48:58
2
800 kr
30/3 10:48:58
1
900 kr (Budbetjänt)
1/4 20:45:57
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Eskil Winge
Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.
Läs mer om MÃ¥rten Eskil Winge
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller mårten eskil winge svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:28
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04
*
MÃ¥rten Eskil Winge
Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.
Läs om budbetjänten
Läs mer om MÃ¥rten Eskil Winge
nr 1610 7307
MÃ¥rten Eskil Winge
(1825-1896), Sverige
"Brita". Signerad, daterad Hardanger -84. Akvarell, bildmått: 14x10 cm, yttermått inklusive ram: 32x28 cm
Mårten Eskil Winge, svensk målare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/3 17:45:36 | 1 | 900 kr |
30/3 10:48:46 | 2 | 350 kr |
30/3 10:48:47 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
30/3 10:48:52 | 2 | 450 kr |
30/3 10:48:52 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
30/3 10:48:54 | 2 | 600 kr |
30/3 10:48:54 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
30/3 10:48:58 | 2 | 800 kr |
30/3 10:48:58 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
1/4 20:45:57 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Eskil Winge
MÃ¥rten Eskil Winge, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1825, död i Enköping 1896.Läs mer om MÃ¥rten Eskil Winge
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller mårten eskil winge svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:28 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:39 -
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:04