KONST / Litografier / Färglitografi 9122158
*
nr 912 2158
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Färglitografi, Gustav Rudberg (1915-2001), 284/360, signerad, motivet: 59x43
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 september 2014
kl 19:41:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/9 00:44:47
1
150 kr
14/9 10:54:34
2
Vinnande bud
- Tema
15 sep
Grafik
PÃ¥ tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Olle Baertling, Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gustav rudberg litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50
*
Gustav Rudberg
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Läs mer om Grafik
nr 912 2158
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Färglitografi, Gustav Rudberg (1915-2001), 284/360, signerad, motivet: 59x43
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/9 00:44:47 | 1 | 150 kr |
14/9 10:54:34 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
15 sep
Grafik
PÃ¥ tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Olle Baertling, Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gustav rudberg litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50