KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13351024
*
nr 1335 1024
Alexandra Westermark
(f. 1959), Sverige
Akvarell, Signerad, 75x55cm
Alexandra Westermark, svensk konstnär född 1959.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2020
kl 20:47:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/6 21:37:28
1
300 kr
28/6 11:38:51
2
Vinnande bud
- Tema
29 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med enbart kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften a ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Alexandra Westermark
Alexandra Westermark, svensk konstnär född 1959.
Läs mer om Alexandra Westermark
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller alexandra westermark svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:28
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:57
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:04
*
Alexandra Westermark
Alexandra Westermark, svensk konstnär född 1959.
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Alexandra Westermark
nr 1335 1024
Alexandra Westermark
(f. 1959), Sverige
Akvarell, Signerad, 75x55cm
Alexandra Westermark, svensk konstnär född 1959.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/6 21:37:28 | 1 | 300 kr |
28/6 11:38:51 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
29 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med enbart kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften a ...Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Alexandra Westermark
Alexandra Westermark, svensk konstnär född 1959.Läs mer om Alexandra Westermark
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller alexandra westermark svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:28 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:39 -
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:57 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:04