SILVER & METAL / Silver / Bowl 6721061
nr 672 1061
BOWL
silver, Oskar Waleby, 1970, förgylld insida, Dia25,
Silver, Oskar Waleby, 1970, förgylld insida, Dia25
4000
SEK 5300
Monday December 6 2010
at 19:32:41
5.000 kr
3.200 kr
3.400 kr
5.000 kr
5.200 kr
- Thema-auction
Dec 6
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver