KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13004347
nr 1300 4347
André Masson
(1896-1987), Frankrike
Blandteknik, André Masson (1896-1987), Sverige. "L Astragale". Signerad, numrerad 6/50. Mixed media etsning och färgakvatint. Motivet: 12x34 cm
André Masson, fransk målare och grafiker född i Balagny 1896, död i Paris 1987.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 13 januari 2020
kl 18:52:18
1.600 kr
2.000 kr
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
André Masson
Läs mer om André Masson