KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14676405
*
nr 1467 6405
Sven Lingardsz
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Signerad, brödklocka, 32x42. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
Sven Lingardsz, svensk bildkonstnär född 1944.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2022
kl 20:00:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/5 16:48:03
1
700 kr
11/5 10:01:14
2
700 kr
11/5 10:01:14
1
700 kr (Budbetjänt)
11/5 10:01:44
2
800 kr
11/5 16:46:39
3
1.000 kr
11/5 17:39:01
1
1.000 kr
11/5 17:39:01
3
1.000 kr (Budbetjänt)
11/5 17:39:30
1
1.100 kr
16/5 19:02:23
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brödklocka olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sven lingardsz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
*
Sven Lingardsz
Sven Lingardsz, svensk bildkonstnär född 1944.
Läs om budbetjänten
nr 1467 6405
Sven Lingardsz
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Signerad, brödklocka, 32x42. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
Sven Lingardsz, svensk bildkonstnär född 1944.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/5 16:48:03 | 1 | 700 kr |
11/5 10:01:14 | 2 | 700 kr |
11/5 10:01:14 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
11/5 10:01:44 | 2 | 800 kr |
11/5 16:46:39 | 3 | 1.000 kr |
11/5 17:39:01 | 1 | 1.000 kr |
11/5 17:39:01 | 3 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
11/5 17:39:30 | 1 | 1.100 kr |
16/5 19:02:23 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brödklocka olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sven lingardsz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49