KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Konstmapp 11393021
*
nr 1139 3021
Pablo Picasso
(1881-1973), Spanien
Konstmapp, Pablo Picasso (1881-1973), Linogravures, Editions Cercle D arte Paris, 1962 (45 blad)
Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.
Följerätt
Utrop:
20.000 kr
Såld:
15.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2017
kl 20:36:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/10 13:58:48
1
Vinnande bud
- Tema
23 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Pablo Picasso
Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.
Läs mer om Pablo Picasso
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik konstmapp linogravures pablo picasso
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40
-
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:02
-
9331 Gravyr
kolorerat, Bryxella. Bildmått: 34x46 cm, yttermått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:08
-
9335 Gravyr
Schweiz, bladets mått: 49x59 cm, yttermått inklusi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:48
*
Pablo Picasso
Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Pablo Picasso
nr 1139 3021
Pablo Picasso
(1881-1973), Spanien
Konstmapp, Pablo Picasso (1881-1973), Linogravures, Editions Cercle D arte Paris, 1962 (45 blad)
Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 20.000 kr |
Såld: | 15.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/10 13:58:48 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
23 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Pablo Picasso
Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.Läs mer om Pablo Picasso
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik konstmapp linogravures pablo picasso
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14 -
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40
-
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:02 -
9331 Gravyr
kolorerat, Bryxella. Bildmått: 34x46 cm, yttermått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:08 -
9335 Gravyr
Schweiz, bladets mått: 49x59 cm, yttermått inklusi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:48