KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13249321
nr 1324 9321
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsningar, 2 st, Signerad, numrerad 23/50, daterad1981, del av svit. Etsning + handkolorering, oramade lösa blad. Bladets mått: ca 50x40 cm
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 4 maj 2020
kl 19:01:18
3/5 09:20:09
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund