KONST / Litografier / Färglitografi 12837190
nr 1283 7190
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Signerad, 1977, numrerad, 48x56cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 19:04:14
500 kr
1.000 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
21 okt
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén