KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16002026
*
nr 1600 2026
Esther Kjerner
(1873-1952), Sverige
Oljemålning, Motiv från Södermalm, Stockholm, Signerad, Olja på duk, 25x34 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Esther Kjerner, svensk målare född 1873 i Stockholm, död 1952.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2024
kl 20:11:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 12:28:20
1
1.000 kr
26/2 13:15:11
2
1.200 kr
26/2 17:12:11
1
1.500 kr
26/2 19:26:32
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Esther Kjerner
Esther Kjerner, svensk målare född 1873 i Stockholm, död 1952.
Läs mer om Esther Kjerner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: esther kjerner olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Esther Kjerner
Esther Kjerner, svensk målare född 1873 i Stockholm, död 1952.
Läs mer om Esther Kjerner
nr 1600 2026
Esther Kjerner
(1873-1952), Sverige
Oljemålning, Motiv från Södermalm, Stockholm, Signerad, Olja på duk, 25x34 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Esther Kjerner, svensk målare född 1873 i Stockholm, död 1952.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 12:28:20 | 1 | 1.000 kr |
26/2 13:15:11 | 2 | 1.200 kr |
26/2 17:12:11 | 1 | 1.500 kr |
26/2 19:26:32 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Esther Kjerner
Esther Kjerner, svensk mÃ¥lare född 1873 i Stockholm, död 1952.Läs mer om Esther Kjerner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: esther kjerner olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30