KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 10583515
*
nr 1058 3515
Ann Margret Dahlquist-Ljungberg
(1915-2002), Sverige
Tusch, Ann Margret Dahlquist-Ljungberg (1915-2002), 1960, motivet: 52x39
Kondition: oramad
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2016
kl 19:04:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/9 01:14:22
1
Vinnande bud
26/9 15:13:10
2
250 kr
26/9 15:13:10
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
9099 Bildrulle
Akvarell/Tusch, blomstermotiv med fjärilar, 74x158 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:07
-
9361 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, blandteknik, dater..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:54
-
9360 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, daterad -55, Hötor..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:18
-
9071 Tuschteckningar
Per Landström (1910-1999), Sverige. Signerade, dat..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:35
*
Ann Margret Dahlquist-Ljungberg
Kondition: oramad
Läs om budbetjänten
nr 1058 3515
Ann Margret Dahlquist-Ljungberg
(1915-2002), Sverige
Tusch, Ann Margret Dahlquist-Ljungberg (1915-2002), 1960, motivet: 52x39
Kondition: oramad
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/9 01:14:22 | 1 | Vinnande bud |
26/9 15:13:10 | 2 | 250 kr |
26/9 15:13:10 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
9099 Bildrulle
Akvarell/Tusch, blomstermotiv med fjärilar, 74x158 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:07 -
9361 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, blandteknik, dater..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:54 -
9360 Blandteknik
Stig SASEN Andersson. Signerad, daterad -55, Hötor..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:18
-
9071 Tuschteckningar
Per Landström (1910-1999), Sverige. Signerade, dat..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:35