KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15054047
nr 1505 4047
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, Vårvinter. Signerad, daterad -76. Olja på duk, 34x26 cm, yttermått inklusive ram: 44x36 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 28 november 2022
kl 18:08:50
100 kr
150 kr
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson