KONST / Litografier / Färglitografi 13316544
nr 1331 6544
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 260/360, daterad 75. Motivet: 21x28 cm
Kondition: saknar glas
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 1 juni 2020
kl 20:41:10
29/5 21:39:49
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson