KONST / Litografier / Färglitografi 10134084
*
nr 1013 4084
Carl Anton
(f. 1933), Sverige
Färglitografi, Carl Anton, 118/300, Stockholm, motivet: 35x28
Carl-Anton Axelsson, Carl Anton, svensk konstnär, född 1933.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2016
kl 18:43:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/1 08:36:51
1
300 kr
18/1 18:34:38
2
Vinnande bud
18/1 18:38:11
1
400 kr
18/1 18:38:11
2
(budbetjänt)
18/1 18:39:23
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Tema
18 jan
Stockholm
Till denna auktion har vi samlat konst - oljemålningar och grafik - med motiv från Stockholm; vaxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv.
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl anton färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49
*
Carl Anton
Carl-Anton Axelsson, Carl Anton, svensk konstnär, född 1933.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1013 4084
Carl Anton
(f. 1933), Sverige
Färglitografi, Carl Anton, 118/300, Stockholm, motivet: 35x28
Carl-Anton Axelsson, Carl Anton, svensk konstnär, född 1933.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/1 08:36:51 | 1 | 300 kr |
18/1 18:34:38 | 2 | Vinnande bud |
18/1 18:38:11 | 1 | 400 kr |
18/1 18:38:11 | 2 | (budbetjänt) |
18/1 18:39:23 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Tema
18 jan
Stockholm
Till denna auktion har vi samlat konst - oljemÃ¥lningar och grafik - med motiv frÃ¥n Stockholm; vaxholmsbÃ¥tar, södermotiv och bubblande cityliv.Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl anton färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:49