GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kina 235355
*
nr 23 5355
KINA
3 del, keramik
Utrop:
100 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2000
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt
-
4275 Ingefärskrus
Kina. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:13
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:42
-
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:19
-
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:22
-
4098 Skålar
4 st, Kina. Diameter: 9-10,5
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:56
-
4273 Vaser
1 par Cloisonne + 1 vas, Kina, 22-29 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:54
*
KINA
nr 23 5355
KINA
3 del, keramik
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2000 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt
-
4275 Ingefärskrus
Kina. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:13 -
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 18:42 -
3276 Skål
Kina, porslin. Diameter: 13,5. Höjd: 5 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:19
-
3216 Skål
porslin, Kina, blåvit. Diameter: 14,7 cm, höjd: 6 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 19:22 -
4098 Skålar
4 st, Kina. Diameter: 9-10,5
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:56 -
4273 Vaser
1 par Cloisonne + 1 vas, Kina, 22-29 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
10 juni kl 20:54