KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Emaljmålning 15873055
nr 1587 3055
Solvei Teleman
(f. 1941), Sverige
Emaljmålning, Monogramsignerad, yttermått inklusive ram: 60x50 cm
Solvei Teleman, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1941.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 11 december 2023
kl 20:46:35
7/12 09:13:02
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Solvei Teleman
Läs mer om Solvei Teleman