KONST / Litografier / Färglitografi 13486007
*
nr 1348 6007
Dénes Perger
(1934-2015), Sverige
Färglitografi, "Vinter i Kungsträdgården". Signerad, numrerad 2/20, daterad 1984, Handkolorerad. Motivet: 22x31 cm
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2020
kl 18:02:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/9 16:34:08
1
100 kr
21/9 11:25:30
2
300 kr
21/9 12:37:52
1
200 kr
21/9 12:37:52
2
250 kr (Budbetjänt)
21/9 12:38:03
1
300 kr
21/9 12:38:03
2
300 kr (Budbetjänt)
21/9 17:49:04
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Dénes Perger
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Läs mer om Dénes Perger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denes perger dénes perger färglitografi grafik handkolorerad litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09
-
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:21
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22
*
Dénes Perger
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Dénes Perger
nr 1348 6007
Dénes Perger
(1934-2015), Sverige
Färglitografi, "Vinter i Kungsträdgården". Signerad, numrerad 2/20, daterad 1984, Handkolorerad. Motivet: 22x31 cm
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/9 16:34:08 | 1 | 100 kr |
21/9 11:25:30 | 2 | 300 kr |
21/9 12:37:52 | 1 | 200 kr |
21/9 12:37:52 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
21/9 12:38:03 | 1 | 300 kr |
21/9 12:38:03 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
21/9 17:49:04 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Dénes Perger
Dénes Perger, svensk bildkonstnär född 1934 i Léva, Ungern, död 2015 i Stockholm.Läs mer om Dénes Perger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denes perger dénes perger färglitografi grafik handkolorerad litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09 -
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:21 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22