KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13513017
nr 1351 3017
Maria Röhl
(1801-1875)
Oljemålning, Maria Röhl (1801-1875), Sverige. Damporträtt. Signerad a tergo, 1853. Olja på duk, 53x43 cm
Maria Röhl, bildkonstnär född 1801, död 1875.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.400 kr
måndag 28 september 2020
kl 18:46:26
4.200 kr
3.200 kr
3.400 kr (Budbetjänt)
ledande budet*
- Klassiska
28 sep
Klassiska
Läs mer om Klassiska