ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7416211
*
nr 741 6211
Spegel
gouachemålning, 1800-tal, höjd: 120
Kondition: skadad
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2012
kl 19:09:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 10:43:25
1
200 kr
19/2 08:36:02
2
150 kr
19/2 08:37:16
2
250 kr
19/2 17:13:37
3
300 kr
19/2 17:25:22
2
350 kr
19/2 17:52:32
3
400 kr
20/2 17:48:56
4
450 kr
20/2 19:01:24
5
600 kr
20/2 19:04:19
4
550 kr
20/2 19:05:01
4
650 kr
20/2 19:05:41
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gouachemålning spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 741 6211
Spegel
gouachemålning, 1800-tal, höjd: 120
Kondition: skadad
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/2 10:43:25 | 1 | 200 kr |
19/2 08:36:02 | 2 | 150 kr |
19/2 08:37:16 | 2 | 250 kr |
19/2 17:13:37 | 3 | 300 kr |
19/2 17:25:22 | 2 | 350 kr |
19/2 17:52:32 | 3 | 400 kr |
20/2 17:48:56 | 4 | 450 kr |
20/2 19:01:24 | 5 | 600 kr |
20/2 19:04:19 | 4 | 550 kr |
20/2 19:05:01 | 4 | 650 kr |
20/2 19:05:41 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gouachemålning spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23