KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12064552
*
nr 1206 4552
Astrid Widenberg-Liljefors
(f. 1943), Sverige
Oljemålning, Tjäder i vinterlandskap, signerad. Olja på pannå, 19x24 cm
Astrid Widenberg-Liljefors, svensk målare och tecknare född 1943.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2018
kl 19:46:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/9 13:22:37
1
100 kr
22/9 18:15:45
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Astrid Widenberg-Liljefors
Astrid Widenberg-Liljefors, svensk målare och tecknare född 1943.
Läs mer om Astrid Widenberg-Liljefors
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14
-
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:26
*
Astrid Widenberg-Liljefors
Astrid Widenberg-Liljefors, svensk målare och tecknare född 1943.
Läs mer om Astrid Widenberg-Liljefors
nr 1206 4552
Astrid Widenberg-Liljefors
(f. 1943), Sverige
Oljemålning, Tjäder i vinterlandskap, signerad. Olja på pannå, 19x24 cm
Astrid Widenberg-Liljefors, svensk målare och tecknare född 1943.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/9 13:22:37 | 1 | 100 kr |
22/9 18:15:45 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Astrid Widenberg-Liljefors
Astrid Widenberg-Liljefors, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1943.Läs mer om Astrid Widenberg-Liljefors
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14 -
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:26