KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Ram 8996566
*
nr 899 6566
Ram
med tryck
Utrop:
500 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 juni 2014
kl 19:59:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/6 21:08:22
1
250 kr
9/6 19:35:34
2
350 kr
9/6 19:37:54
3
600 kr
9/6 19:39:50
2
500 kr
9/6 19:40:05
2
700 kr
9/6 19:40:34
3
1.000 kr
9/6 19:42:50
2
1.000 kr
9/6 19:43:03
2
1.100 kr
9/6 19:43:38
3
1.300 kr
9/6 19:47:30
2
1.500 kr
9/6 19:47:58
3
1.500 kr
9/6 19:49:12
3
Vinnande bud
9/6 19:54:03
2
1.700 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ram tryck vattenfärg
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:28
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:07
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:00
*
Ram
nr 899 6566
Ram
med tryck
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 juni 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/6 21:08:22 | 1 | 250 kr |
9/6 19:35:34 | 2 | 350 kr |
9/6 19:37:54 | 3 | 600 kr |
9/6 19:39:50 | 2 | 500 kr |
9/6 19:40:05 | 2 | 700 kr |
9/6 19:40:34 | 3 | 1.000 kr |
9/6 19:42:50 | 2 | 1.000 kr |
9/6 19:43:03 | 2 | 1.100 kr |
9/6 19:43:38 | 3 | 1.300 kr |
9/6 19:47:30 | 2 | 1.500 kr |
9/6 19:47:58 | 3 | 1.500 kr |
9/6 19:49:12 | 3 | Vinnande bud |
9/6 19:54:03 | 2 | 1.700 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ram tryck vattenfärg
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17 -
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:28 -
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:07
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:57 -
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:00